CO POTŘEBUJÍ DĚTI S SEBOU DO MŠ

CO POTŘEBUJÍ DĚTI S SEBOU DO MŠ:

• Dětské bačkůrky (pantofle nejsou vhodné, sandále jen u závažných důvodů předepsané lékařem).
  • Starší boty na procházku, na písek, holínky.
  • Oblečení do třídy – triko s krátkým či dlouhým rukávem, pohodlné kalhoty – punčochy, legíny nebo tepláky. Děvčata mohou mít šaty, sukně i zástěrky.
  • Oblečení na ven: počítejte s ušpiněním, vše podepsané, tepláky, mikina, tričko, vhodná pokrývka hlavy dle aktuálního počasí
  • Pláštěnku.
  • Náhradní oblečení – ponožky, hrací kalhoty, spodní prádlo, triko /vše uložíte do kabelky v šatně/
  • Dobrovolné: jednorázové kapesníky 4x, toaletní papír 4x, budeme za to moc rádi
  •  Děti, které odpočívají pyžamko.
  • Na výtvarnou činnost mohou děti nosit staré triko nebo zástěru.
  • Ručník
  • Vše prosíme podepsané, na pyžamku a ručníku poutka
  • Hračky z domova si děti nosí do MŠ po domluvě rodičů s p. učitelkami (jedná se o hračky, ke kterým mají citové pouto a výrazně jim pomáhají urychlit adaptaci na nové prostředí)

DO MŠ NEPATŘÍ:

• Látkové kapesníky, které jsou nehygienické.
  •  Vlastní hračky – mohou se poškodit nebo ztratit. Na odpočívání jsou oblíbené hračky povolené po dohodě s učitelkou na třídě
  • Velice nevhodné jsou prstýnky, náramky i řetízky.

Zvládání před nástupem do MŠ některých dovedností:

• · Obléknout se a svléknout, obout a zout (samozřejmě že p. učitelka pomůže).
  • · Poznat si svoji značku, kterou je označené místo v šatně pro uložení věcí.
  • · Poznat si svoje oblečení a obuv (lepší dávat oblečení starší, které dobře zná).
  • · Samostatně jíst a pít (buďme trpěliví a nechme dítě jíst samo-nekrmit).
  • · Umýt si ruce, utřít se do ručníku, učesat.
  • · Používat WC.
  • Vysmrkat se
  • · Bezpečně chodit po schodech.
  • · Uklidit si po sobě hračky a pracovní nástroje.

U všeho dětem paní učitelka ráda pomůže, jen pro větší jistotu a s ohledem na individualitu dítěte zkuste děti nechat vše samostatně dělat. Vše další po domluvě s p. učitelkami na třídě. ?